• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
ANADOLU EVLERİ
NAMAZ VAKİTLERİ
Site Haritası
Takvim
Logo
ANADOLU EVLERİ 1

Site Kuralları

 ANADOLU EVLERİ  SİTESİ  YÖNETİM KURULU

SİTE OTURANLARINA  YÖNELİK  

GENEL  KURALLAR  

Haziran - 2013
 

   
Anadolu Evleri Sitesi özel mülkiyeti alanında yaşayanların huzurunun sağlanması ve sürdürülmesi, ses ve görüntü kirliliğinin önlenmesi, hırsızlık ve benzeri adli olayların engellenmesi, yaşam kalitesinin arttırılması, site içinde huzurlu, nezih ve güvenli bir ortam yaratılması maksadıyla, site özel mülkiyet alanı içerisinde, site sakinlerimizin uyması gereken genel kurallar ve alınacak tedbirler, Anadolu Evleri Sitesi Yönetim Kurulu oluşturulduğunda aşağıdaki maddeler görüşülmüş, karara bağlanmış, karar defterine işlenerek uygulamaya konulmuştur.

Bu kapsamda;

1. 
Anadolu Evleri  Sitesi'nde ikamet eden bütün sakinlerimiz, 5490 sayılı Nüfus Kanunu gereği, Muhtarlık'tan Konut (Adres beyan) bildirim formu alarak  gereken bilgileri doldurmalı muhtarlığa kaydını yaptırmalı; oradan alacağı belgeler ile İlçe Nüfus Müdürlüğünde Adrese Dayalı Nüfus Sistemine kayıt yaptırarak, aynı kayıtların birer nüshasını Site yönetimine vermesi  yasal bir zorunluluktur. Bu işlem konuta taşındıktan veya konuttan ayrıldıktan sonra yirmi gün içerisinde yapılmalıdır. Sakinlerimizin bu konuda yasal sorumluluklarını yerine getirmeleri yakından takip edilecektir. 
   Site sakinlerimizle daha iyi iletişim sağlayabilmemiz için  bu web sayfamızdaki (Sol Üst Köşede) "Üyelik Girişi"  sekmesinden  ''Üye Olmak İstiyorum'' girilerek, gerekli alanlar doldurulup üye olunacak ve güncel olarak kalması konusunda hassasiyet gösterilecektir.

2.  Yanlarında kısa veya uzun süreli aşçı, bakıcı, hizmetçi vb. sebepler için sürekli işçi çalıştıran konut sakinleri, 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu ve buna ait yönetmeliğinin 6’ncı maddesi kapsamında, ÇALIŞANLARA AİT KİMLİK BİLDİRME BELGESİ tanzim ederek işe başlama tarihinden itibaren ÜÇ İŞ GÜNÜ içerisinde Site ve blok yönetimine ve sorumlu bölgesel polis karakoluna bildirimde bulunacak, belgelerin bir suretini ve çalışanlara ait kimlik fotokopilerini blok yöneticilerine teslim edecektir.

3. ASANSÖRLERLE;  İSTİHAP HADDİNİ AŞAN AĞIR  EŞYA  TAŞINMAYACAKTIR.”  Lütfen Bu Ağırlığın üzerine çıkmamaya Dikkat edelim.
Bu konuda Lütfen Bina Görevlimizi ve Yönetimimizi zor durumda bırakmayalım. Anlayışlı hoşgörülü,  Saygılı ve Seviyeli olalım.
 

4. 
Anadolu Evleri Sitemizde A ve B Olmak üzere iki (2) adet  giriş kapısı vardır. (A Kapısı Yaya Ana Giriş), (B Kapısı Yaya ve Araç Girişi)'dir.  Araç sahibi site sakinlerimiz; B kapısı araç girişi kapı kumandasını site yönetimimizden, Daire Başına 1 adet olmak üzere Aracının plakasını yazdırarak ücreti karşılığında alabilecektir.

5.
Misafir araçları, Park yerimizin yeterli olması durumunda B araç girişi kapısından misafir geldiği site sakininin kapıyı kumandayla açması suretiyle giriş-çıkış yapabileceklerdir. Zamanla sitemiz dolduğunda ve park sorunu olduğunda misafirlerimiz okul tarafı cadde üzerine park yapabileceklerdir.
 
6.  Çöplerimizi Akşamları;

Yazın
-  Saat:  20.00 den sonra,
Kışın  -  Saat:  19.00 dan sonra

Daire kapılarımız önlerine yırtık olmayan poşetler ile kova içerisinde, ağızları bağlı olarak konulmalı sıvı suların koridorlara akması ve koku yapması engellenmelidir.  

7.
Daire kapılarının önlerinde, Ayakkabı, Ayakkabılık,  Paspas, Terlik,  Çocuk Arabası vs...  bulundurulmayacaktır.


8.
Site içerisinde Site sakinlerini rahatsız edici duyurma veya ikaz amacıyla korna çalınamaz

9.
Kat mülkiyeti kanunu ve site yönetim planı çerçevesinde konut sakinleri, konutlarının dış cephesinde, sitenin onaylı mimari planı dışına çıkan uygulamalar; Tv çanak anten montajı, farklı renkte doğramalar ve pimapenler; iç planlarında proje dışı ilaveler, tesisat değişikliği, baca bağlantıları ve Dış cephe rengi değişikliği yapamazlar.

10. 
Sitemizde balkon içleri dışında, herhangi bir yere klima makinası ve montajı yapılamaz.

11.
Sitemizin Asansörleri düzenli şekilde kullanılacak olup çocukların oynamalarına mani olunacaktır. ''Asansör kata geldiğinde  Binmeden önce kapı açıldığında Lütfen önünüzü görmeden binmeyiniz'' 
   * Asansör çağırmalarında; Katlara İniş ve çıkışlarda hangi yöne gidilecekse o yön düğmesine basılacaktır.
   * Bir Kat Yukarıya ve iki kat aşağıya iniş ve çıkışlarda Asansör kullanılmamalıdır
.
 
  * Küçük çocuklarımızı tek başlarına asansöre binmemeleri konusunda bilgilendirmeliyiz. uyarınız....

12. 
Hoş olmayan görüntü nedeniyle Anadolu Evleri Sitesi özel mülkiyeti alanı içerisinde Site sakinlerimiz, Balkonlardan Halı, kilim, paspas, sofra bezi  vb… şeylerin silkilmesi yasaktır. Balkon Demirlerine ve Balkon demirleri dışına ip bağlanarak çamaşır asma yapılamaz. Balkonlarımızda Lütfen Halı Kilim gibi şeyler yıkamayalım.

13.
Pençere önlerine ve balkon demirlerine bağlı çiçek vazo saksı konulamaz. (Her an düşme tehlikesi olabilmektedir) Balkon ve pencere kenarlarına temizlik amacıyla  su dökülerek yıkanamaz.

14. 
Blok girişi, merdivenleri ve Asansör önlerinde, iniş ve çıkışlarda   yüksek sesle konuşulmayacaktır.

15.
Çocuklarımız sitemiz oyun alanında veya bahçede oynarlarken, Yüksek sesle konuşmamaları, Çimlere basmamaları, Oyun alanı çakıl taşlarının dışarılara atılmaması, araç aralarında ve bahçede top oynanmaması, Duvar pencere ve Kapı üzerlerinden atlanılmamalıdır. Bisikletle blok içlerine asönsörlere  girilmemesi, çimlerde yaya ve bisikletle gezilmemesi gerekmekte olup,  Bu konuda Aile velileri ANNE ve BABALAR çocuklarına bilgi vermeli neyin yanlış neyin doğru olduğunu, yapılması ve yapılmaması gerekenleri izah etmeliler anlatmalılar.

16.
Site sakinlerimiz huzuru için gece 22.00 den sonra çamaşır makinası, Bulaşık makinası, Elektrik süpürgesi vb... ses ve gürültü yapıcı cihazlar çalıştırılamaz.

17. 
Site bahçesinde ve kamelyalarda yüksek sesle konuşulmayacak, müzik dinlenmeyecek, yeşil alanlara basılmayacak, oturulmayacak kamelya ve başka köşelerde alkol alınmayacak mangal ve ateş yakılmayacaktır.

18 .
Sigara izmaritleri, kuruyemiş kabukları, sakız, çocukların yiyeceği çikolata, gofret, cips  vb... kağıt ve  ambalajları sağa - sola atılmayacaktır.

19.
Güvenliğimiz açısından; Site içerisi ile Blok içlerine her türlü Satıcı, Bohcacı, Dilenci, her türlü ürün tanıtıcı, Broşür dağıtıcı, GİREMEZ. Bu konuda tüm site sakinlerimizin duyarlı olması gerekmekte olup yönetime yardımcı olmaları gerekmektedirler.
 
20.  Site içinde seyreden her türlü araç yayalara öncelik verecektir.  

21.
Site içerisinde araç hız limiti 10 Km dir, bu limiti aşanlara, tahsisli park alanları ve site yönetiminin izin verdiği alanların dışına park eden araçlara, Blokların genel giriş kapısı önlerine Blok Girişleri ve trafiğin akışını kısıtlayacak şekilde bırakılmış araçlara, site giriş çıkış kapısı kurallarına uymayan araçlara ve site huzurunu bozan, çevre ve ses kirliliği yaratan araçlara önce idari, sonra hukuki yaptırımlar uygulanır. Bu hataları yapan araçlar site dışından gelen araçlar ise, müteakip dönemde siteye girişleri engellenir.

22.
Acil müdahale araçları (Ambulans, İtfaiye, Polis, Doğalgaz, Elektrik ve Telefon arıza araçları B kapısından giriş yapabilecektir. Tüm site sakinlerimiz bu araçların giriş ve çıkışlarına yardımcı olacaklardır.

23.   
Sitemiz sakinlerinin, ısınma ve sıcak su ücreti ile aidat ve Avans ödemelerini yönetimin belirlediği tarihte ödemeleri gerekmektedir. (Ödenmeyen borçlara Aylık %5 gecikme faizi uygulanır)

Eşyaların merdivenlerden indirilip çıkartılması sırasında Blok girişi ve merdiven  kapılarına, merdiven sahanlıklarına, merdiven demirlerine, mermer boya ve badanalarına zarar verilmemelidir. Zarar verilmesi durumunda zararı yapan daire sakinimiz tamiratının yapılmasından sorumludur.

24. 
Sitemiz Blok Girişi, zemin  ve katlarda koridorlarda; daire önleri, Asansör önleri ile Merdiven ve yangın merdiveni aralarına her hangi bir eşya, bisiklet, motorsiklet, el arabası, pazar arabası, çöp arabası, çöp kovası, çocuk arabası, ayakkabılık kaykay vb...gibi eşyalar  bırakılmayacaktır.

25.
Site içerisine seyyar satıcı ve vasıtaları giremez


26.
Sitemizin topluca kullanılan kapalı alanlarında Yönetim odasında, Zemin Kat girişinde, Holde,  asansörlerde,  kat aralarında, merdivenlerde Sigara içilmesi yasaktır.

27.
Sitemiz sakinlerinin can ve mal güvenlikleri açısından Blok Dış giriş kapılarının devamlı her giriş çıkışta kapalı tutulması gerekmektedir. önlerine taş vb.. şeyler bırakılarak açık tutulmayacaktır. 

28.
Site içerisinde araçlarımızın zarar görmemesi için Top oynanmayacaktır. Top yan taraftaki parkta veya okul bahcesinde oynanabilir.

29.
Dairemizin zilini çalan kişiye,  kapı kamerasından  bakılarak kim olduğu sorulmalı, tanımadığımız kişilere kapı açılmamalıdır.

30.
Blok Dış kapı giriş şifrelerinizi ailenizden başka kimseyle paylaşmayınız.
 
31.
Bloklarımızda bulunan Su saatleri odası, Elektrik saatleri odası, Merkezi sistem kalorifer kazan dairesi, Hidrofor-Su deposu odasına, yönetim odasına, asansör dairesi, çatı ve anten yayın odası'na yönetim ve yetkili kişiler haricinde girilip çıkılmayacaktır.

32.
Hepimizin güvenliği açısından çocuklarımıza elektrik, su düğme ve malzemelerinin oynanılmaması ve kullanılmaması   hususunda bilgi vermeliyiz.

33. 
Konutlarda yaptırılacak tadilatlarda, iş bitiminde konut sahibi tarafından, İnşaat atıkları ve eski malzemelerin tamamının biriktirilmeden, site dışına attırılması, konut sahibinin sorumluluğundadır.

34. 
Konutlarda oturanlar, saat 22:00 den sonra, komşularını ve çevreyi rahatsız eden gürültü, yüksek sesli müzik dinleme ve benzeri rahatsızlık verici davranışlarda bulunamazlar. Bulunanlar uyarılır, uymadığı takdirde güvenlik birimlerine suç duyurusunda bulunulur.

35.
Site bahçesinde Araç (otomobil, kamyonet vb...), ile  halı ve kilim yıkanması yasaktır.

36.  
Site ortak alanında ve umuma açık yeşil alan ve kamelyalarda alkollü içki içenler, çevreye rahatsızlık verecek seviyede genel ahlaka aykırı davranışlarda bulunanlar ve saat 22:00 den sonra gürültü ve ses kirliliği yaratanlar hakkında suç duyurusunda bulunularak bölgeye kolluk kuvvetleri davet edilir. Site dışından gelenlerin, müteakip dönemde siteye girişleri engellenir.

37.
Site içerisinde herhangi bir yerde Büyük veya küçükbaş Hayvan kesimi yapılamaz.

38.
Site Sakinleri Site içerisinde ve Dairelerinde  evcil hayvan besleyemezler. (Köpek, Kedi, vb.gibi)
 
39.
Site sakinlerimizin huzurlu bir ortamda yaşamaları için, gerektiğinde yaptırım uygulamak ve hukuki süreç başlatmak, Site yönetim kurulu olarak sorumluluğumuz olmakla birlikte, 
Bu uygulamayı arzu etmediğimiz bir yöntemdir.


ANADOLU EVLERİ SİTEMİZ 
HEPİMİZİN  ORTAK  YAŞAM  ALANIDIR.
 BURAYI GÖZÜMÜZ GİBİ KORUYALIM, KOLLAYALIM

HEP BERABER MUTLU OLALIM.

 DEVAMLI SELAMLAŞALIM, HAL HATIR SORALIM

KÜÇÜKLERİMİZE SEVGİ,  BÜYÜKLERİMİZE SAYGI GÖSTERELİM 
BİRBİRİMİZE KARŞI SAYGILI ve HOŞGÖRÜLÜ OLALIM
 KOMŞULUK İLİŞKİLERİMİZİ KUVVETLENDİRELİM
SEVELİM SEVİLELİM  

Dileğimiz; huzurlu, mutlu, nezih ve güvenli bir yaşam alanı yaratmak için konulmuş olan bu kuralların, komşularımız tarafından da benimsenerek uygulanması ve uygulattırılması yönünde çaba gösterilmesidir.
    
            Saygılarımızla            

ANADOLU EVLERİ SİTESİ
YÖNETİM KURULU

..

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret227924
SPOR SALONUMUZ
 Anadolu Evleri Sitesi Spor (Fitness) Salonu
BANKA HESAP NO

ANADOLU EVLERİ SİTESİ

Saat
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
ANADOLU EVLERİ

 Anadolu Evleri

ANADOLU EVLERİ SİT.